Global Paylaşım Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilgiler Paylaştıkça güzelleşir. Paylaşımda Öncü olalım.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Leonardo Da Vinci Kesin Oku

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Leonardo Da Vinci Kesin Oku Empty
MesajKonu: Leonardo Da Vinci Kesin Oku   Leonardo Da Vinci Kesin Oku Icon_minitimeÇarş. Ağus. 11, 2010 11:41 pm

Arkadaşlar Bunu Eski Dergilerimi Karıstırırken GeoLino Dergisinin Şubat Sayısında Buldum Okuyunca Cok Şaşıracaksınız
Baslıyoruz

Bilinmeyen Defter Codex Te Yer Alan Hikayeler Bildigimiz Duydumuz Türden Degil Onlar Özgün Ve İnsana Farklı Pencereden Bakan Çalısmalar Leonardo Da Vinci'nin Penceresinden

Bu Acılıs Sözü İste Başlıyor

Toskanalı Leonardo genç yaşlarda dönemin ünlü ressam ve heykel yapımcısı Andrea Del Verrocchio nun yanına cırak olarak verilmisti sayısız basyapıt üretilen pek cok sanatcı yetiştiren floransadaki bu atölyede çok şey ögrendi ancak o beraber yetiştigi arkadaşlarından farklıydı her konuya kafa yorup dogada olup biten herşeyi anlamaya calısıyordu dalgaların ve akımların yasalarını irdeledi mesela.....
Leonardo Solaktı Ve Notlarını sağdan sola dogru yazmaya alışmıstı bu yüzdem eserleri sadece ayna ile okunabiliyordu ögrencileri bunu koruyup günümüze kadar ulaştırabildi
Hatta İlk Ucan Makine Planını O Yapmış Ve Fransanın ileri gelen ailelerinden birinin çocugu ile makineyi denemişti

Bilinmeyen Kitap Codex E gelince ise basta yetiskinler icin cıkarılan bu kitap daha sonra marsık yayın evi ile cocuklara uyarlandı

evet ben bazı kısımlarını kestim simdi gelelim benzerliklere

Asasins Creed 2 De Ezio Fransanın ileri gelen bir ailesinden geliyor.....
Codex Sayfalarını Ezio Getiriyor
Ve Fark Edenler İcin Leonardo Codexleri Cözerken Hep Sagdan Sola yapıyor Bunu Hidden Blade Yi Aldıgımız Bölümde Fark Edebilirsiniz Evet Ezio Auditore Gerçekten Yaşadı Ama Suikastcimi Bilinmez Belki İlgisi Bile Yok Ama Gerçekten Yasadının Kanıtı bu Dergide

Leonardo Da Vinci Kesin Oku
1 sayfadaki 1 sayfası